Zwalczanie integralnego analfabetyzmu

 

      
 
Dawniej obowiązkowa minimalna edukacja, która obejmowała naukę czytania, pisania, mnożenia, doprowadziła do likwidacji analfabetyzmu w większości krajów świata.

Celem zwalczania analfabetyzmu integralnego jest ujawnienie ludziom, jaka jest natura człowieka, w jaki sposób przebiegał nasz rozwój na przestrzeni historii, dlaczego doszliśmy do obecnego stanu. Ludzie muszą wiedzieć, w jaki sposób przejawia się egoizm, do czego ma nas doprowadzić, jak wpływa na wszystko wokół nas łącznie z ekologią.

Musimy naprawić naszą naturę egoistyczną, w przeciwnym razie nie przeżyjemy. Udowodniliśmy sobie, że nie dajemy sobie rady z globalnymi kryzysami i katastrofami, ponieważ nie potrafimy się ze sobą dogadać ze względu na naszą naturę. Musimy zacząć łączyć się ze sobą w prawidłowy sposób dla własnej korzyści.

Do dziś rozwijaliśmy machinę wojenną, wszelkiego rodzaju systemy egoistyczne, które tylko pożerały nasze zasoby i czyniły życie ludzkie coraz bardziej trudnym i skomplikowanym.

Aby ułatwić nam życie, uczynić je lepszym, sprawiedliwym, powinniśmy się sami naprawić, a nie próbować zmieniać zewnętrzny świat. Jest to najważniejsze, co naukowcy muszą w pierwszej kolejności tłumaczyćludziom.

Nadszedł czas, kiedy integralna edukacja powinna być obowiązkowa dla wszystkich. Człowiek, który nie wpisuje się organicznie w społeczeństwo, nie otrzymuje od niego prawidłowej reakcji i nie umie się z nim komunikować, będzie najnieszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

Dotyczy to nas wszystkich.
 


 

Odwiedź nas na Facebooku

Copyright